Vyšetření COVID-19 pro samoplátce

Samoplátci

Laboratoř neprovádí odběry vzorků. Materiál na vyšetření distribuují do laboratoře přímo odběrová centra nebo pracoviště oprávněná indikovat toto vyšetření. Podrobné informace o nemoci COVID-19 naleznete zde.
Pokud se rozhodnete pro provedení testu na vlastní náklady, např. z důvodu návratu z rizikové oblasti, je postup následující:
  1. Cena za odběrovou soupravu a vlastní laboratorní vyšetření je 1 500,- Kč a je třeba ji uhradit předem, formou bezhotovostního převodu na číslo účtu: 51-1053760227/0100
  2. Po zaplacení se spojíte telefonicky (266 315 592, 773 669 442) nebo e-mailem (laborator@genvia.cz) s laboratoří a domluvíte si termín Vaší návštěvy
  3. V domluvený termín se dostavíte do laboratoře (Sýkovecká 276/54, 198 00 Praha 9 – Kyje), kde si v odběrové místnosti označené „VCHOD B“ vyzvednete odběrovou sadu (bez kontaktu se zaměstnanci laboratoře)
  4. V odběrové místnosti si provedete odběr dle přiloženého návodu (výtěr z nosohltanu pomocí tyčinky s tampónem). Při odběru je nutná asistence druhé osoby, neboť může být spojen s nepříjemnými projevy. Zaměstnanci laboratoře u odběru nebudou asistovat, je tedy vhodné zapojit partnera nebo rodiče*
  5. Po odběru vložíte tyčinku do připravené zkumavky s transportním médiem, zkumavku uzavřete, vložíte do dvou plastových sáčků, uložíte do připraveného boxu a ponecháte v odběrové místnosti
  6. Vyplníte a podepíšete Žádanku s informovaným souhlasem a ponecháte ji v odběrové místnosti
  7. Po opuštění odběrové místnosti zaměstnanci laboratoře Váš vzorek vyzvednou, zpracují a provedou vlastní vyšetření
  8. V průběhu 48 hodin, následujících po provedení odběru, obdržíte prostřednictvím SMS zprávu o výsledku vyšetření a současně odkaz a heslo pro stažení formuláře výsledku ze zabezpečeného datového úložiště.
    Výsledek je ve formátu pdf a opatřený elektronickým podpisem. Odkaz na datové úložiště výsledků: www.vysledkytestu.cz
*Odběrovou sadu si můžete po vyzvednutí vzít s sebou domů a odběr provést podle návodu doma. V tomto případě je nutné vzorek dopravit do laboratoře, a to nejpozději do 24 hodin po provedení odběru. Vzorek lze uchovávat při pokojové teplotě.
Pokud o vyšetření žádá 5 a více klientů, kontaktujte prosím nejdříve laboratoř telefonicky (266 315 592, 773 669 442) nebo e-mailem (laborator@genvia.cz).